Date Teams/Event Time Score Links
 
November
Tue. 29 Ballard Triangular FINAL
 
December
Thu. 1 North Polk FINAL W, 68-12
  ADM * FINAL W, 57-23
  ADM, North Polk * FINAL
Fri. 2 at ADM FINAL
Sat. 3 at Sergeant Bluff-Luton Tournament FINAL
  4th Place/17
Tue. 6 at Carlisle FINAL
Thu. 8 at Carlisle * FINAL W, 51-29
  at Carlisle * FINAL
Sat. 10 at Ottumwa FINAL W, 40-36
  Ankeny Centennial Tournament
  at Dubuque Hempstead FINAL L, 42-27
  Ankeny Centennial Tournament
  at Dowling FINAL L, 38-31
  Ankeny Centennial Tournament
  at PCM FINAL W, 50-25
  Ankeny Centennial Tournament
  at Ankeny Centennial FINAL L, 43-25
  Ankeny Centennial Tournament
  at Ankeny Centennial FINAL
Tue. 13 Norwalk FINAL L, 42-33
  Norwalk FINAL
Thu. 15 at Bondurant-Farrar * FINAL W, 42-39
  at Woodward-Granger FINAL W, 45-30
  at Bondurant-Farrar * FINAL
  at Woodward-Granger FINAL
Fri. 16 at Indianola Tournament FINAL
Sat. 17 at Dallas Center-Grimes FINAL L, 41-34
  Waukee Tournament
  at Chariton FINAL W, 64-6
  Waukee Tournament
  at Sioux City North FINAL W, 56-24
  Waukee Tournament
  at Waukee FINAL L, 52-21
  Waukee Tournament
  at Ankeny FINAL L, 43-30
  Waukee Tournament
Tue. 20 at Winterset FINAL
 
January
Thu. 5 at St. Edmond FINAL W, 73-6
  at Iowa Falls-Alden FINAL W, 62-12
  at ADM FINAL
  at St. Edmond FINAL
  Iowa Falls-Alden
Sat. 7 at Ames Tournament FINAL
  4th Place/18
  at Ogden Tournament FINAL
Tue. 10 at CMB Cancelled
Thu. 12 Carroll * FINAL W, 76-0
  at South Hamilton FINAL
  Carroll * FINAL
Sat. 14 at South Hardin Tournament FINAL
  1st Place/9
Tue. 17 Ballard Triangular FINAL
Thu. 19 Winterset * FINAL W, 39-28
  Boone * FINAL W, 64-6
  Boone, Winterset * FINAL
Sat. 21 at Urbandale Tournament FINAL
  8th Place/22
  at Dowling Tournament FINAL
Tue. 24 Ballard Invitational FINAL
Thu. 26 at Perry * FINAL W, 60-16
  at Greene County FINAL W, 67-12
  at Humboldt FINAL W, 42-31
  at Perry * FINAL
Sat. 28 at RRC Conference Meet FINAL
  1st Place/8
  at Valley Tournament FINAL
Tue. 31 at Humboldt FINAL
 
February
Sat. 4 Sectional Meet % FINAL
  1st Place/6
Tue. 7 at Webster City % FINAL L, 39-30
  Regional Team Dual
Sat. 11 at District Meet % FINAL
  1st Place/11
Thu. 16 at State % FINAL
Fri. 17 at State % FINAL
Sat. 18 at State % FINAL
  5th Place/73
 
November
Tue. 28 at West Marshall FINAL
Thu. 30 vs. North Polk @ ADM FINAL W, 63-15
  at ADM * FINAL W, 59-12
 
December
Fri. 1 at ADM * FINAL
Sat. 2 at Sergeant Bluff-Lutton Tournament FINAL
  1st Place/15
Tue. 5 Carlisle, Pleasantville FINAL
Thu. 7 vs. Webster City @ Dallas Center-Grimes FINAL W, 54-24
  vs. Indianola @ Dallas Center-Grimes FINAL W, 43-30
  at Dallas Center-Grimes FINAL W, 50-21
Sat. 9 vs. Dowling @ Ankeny Centennial Tournament FINAL W, 54-21
  vs. Dubuque Hempstead @ Ankeny Centennial Tournament FINAL L, 46-30
  vs. Oskaloosa @ Ankeny Centennial Tournament FINAL W, 65-12
  vs. Ankeny Centennial @ Ankeny Centennial Tournament FINAL L, 46-24
  vs. PCM @ Ankeny Centennial Tournament FINAL L, 42-39
Tue. 12 at Norwalk FINAL L, 41-27
Thu. 14 Woodward-Granger * FINAL W, 54-24
  Bondurant-Farrar * FINAL W, 65-12
Fri. 15 at ADM * 4:15 PM
Sat. 16 at Waukee Tournament 8:30 AM
Mon. 18 at South Hamilton 4:15 PM
Thu. 21 at Knoxville 6:30 PM
 
January
Thu. 4 at Perry * 4:15 PM
Sat. 6 at Ames Tournament 10:00 AM
Tue. 9 at West Marshall 4:30 PM
Thu. 11 at Carroll * 5:30 PM
Sat. 13 at South Hardin Tournament 10:00 AM
Tue. 16 at Interstate 35 4:15 PM
Thu. 18 at Winterset * 5:30 PM
Sat. 20 at Urbandale Tournament 9:00 AM
Tue. 23 CMB, Colfax-Mingo, Woodward-Granger 4:15 PM
Thu. 25 Perry, Greene County, Humboldt * 5:30 PM
  Senior Night
Sat. 27 Raccoon River Conference Meet * 10:00 AM
 
February
Sat. 3 Sectional Meet, Ballard % 12:00 PM
Sat. 10 at District Meet, Webster City % 12:00 PM
* Conference
% Post season
Bold team: Home event